Wszystko co musisz wiedzieć o kremach BB

Wszystko co musisz wiedzieć o kremach BB


Krem BB to skrót od słów „blemish balm” lub „beauty balm”, a mówiąc jeszcze prościej, to krem 3 w 1, który służy jednocześnie do nawilżania, ochrony i korygowania skóry.

Kremy BB powstały w Niemczech w latach 60. XX wieku, aby pomóc pacjentom wracającym do zdrowia po zabiegach laserowych i chirurgicznych. Około 20 lat później stały się popularne w Korei Południowej. To właśnie z dalekiego wschodu w drugiej dekadzie XXI wieku przyszła do świata „zachodniego” ogromna popularność tego typu kosmetyków. Szał na naturalne kremy BB szybko sprawił, że stały się one obowiązkowym wyposażeniem każdej kobiecej kosmetyczki.

Jak działa krem BB?

Ich główne działanie to:

  • odświeżanie
  • rozjaśnianie
  • nawilżanie
  • wygładzanie

Dodatkowo, wyrównują koloryt skóry, zapewniając jej nieskazitelnie promienny wygląd.
Inną zaletą większości kremów BB jest filtr przeciwsłoneczny, który pomaga chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Jak wybrać najlepszy krem BB?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, stosuj dobry krem BB zawierający takie składniki jak gliceryna, niacynamid i w miarę wysoki filtr SPF. Gliceryna pomaga nawilżyć skórę, zatrzymując wilgoć; niacynamid wspomaga odnowę komórek powierzchniowych, usuwając martwe komórki skóry, dzięki czemu cera staje się świeża, równa i odmłodzona; natomiast SPF chroni przed promieniami UV.

Kiedy stosować krem BB?

Naturalne kremy BB można bezpiecznie stosować codziennie, ale jako jeden z najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry na rynku, są one szczególnie przydatne, gdy nie masz czasu na nałożenie kremu nawilżającego, podkładu i bazy: Wystarczy nałożyć odrobinę kremu BB i iść podbijać świat.

Jak używać kremu BB?

Dla niektórych kobiet lekki krem BB jest idealnym produktem typu „all in one”, a dla innych jest to pierwszy produkt, który stosują przed nałożeniem cięższego podkładu. Jeśli masz cerę normalną lub pozbawioną przebarwień, do wyrównania kolorytu Twojej skóry powinna wystarczyć odrobina produktu wielkości ziarnka grochu. Jeśli potrzebujesz większego krycia, możesz użyć kremu BB jako poprawiającego stan skóry podkładu. Może on pomóc ukryć ciemne plamy, czy blizny po trądziku.

Jeśli masz cerę tłustą, istnieje wiele kremów BB, które zawierają składniki kontrolujące wydzielanie sebum – szeroki wybór znajdziesz np. w sklepie eeny meeny. Zmatowią Twoją skórę i zminimalizują widoczność porów, zapewniając gładkie, nieskazitelne wykończenie. Zapewnią całodzienną kontrolę nad błyszczeniem się skóry, a Twoja skóra w tym czasie skorzysta z pozostałych dobrodziejstw kremu BB.

Fakt, że krem BB zawiera tak wiele produktów w jednym, sprawia, że jest on idealnym towarzyszem podróży, ponieważ może zastąpić wiele produktów w Twojej walizce.

Materiał Zewnętrzny