3 mity na temat porów

3 mity na temat porów

Widoczne pory są jednym z najczęstszych problemów, z jakimi boryka się skóra, a zdjęcia modelek i celebrytek z porami wymalowanymi w Photoshopie sprawiają, że problemy z porami wydają się jeszcze gorsze. Toniki i maseczki „obkurczające pory” są popularne, ale czy naprawdę działają? Dowiedz się dlaczego nie i naucz się jak bezpiecznie obkurczać pory.

Ale najpierw, obalmy kilka powszechnych mitów na temat porów.

Mit 1: Twój nos jest pokryty zaskórnikami

Prawdopodobnie jest to nieprawda. Te rozszerzone i zaciemnione pory w strefie T, a czasem także w innych miejscach na twarzy, to raczej włókna łojowe, które są mieszaniną sebum, bakterii, martwych komórek skóry i pojedynczych włosów, które wypełniły duży por.

Mit 2: Pory można „zmniejszyć”

Niestety, choć możesz tymczasowo zmniejszyć wygląd swoich porów stosując pewne techniki, nie możesz fizycznie zmniejszyć ich rzeczywistego rozmiaru. Utrzymanie jędrnej i nawilżonej skóry może pomóc, ale ogólnie rzecz biorąc, wielkość Twoich porów jest wielkością Twoich porów i tyle. Jedynym wyjątkiem, jaki przychodzi mi do głowy, jest sytuacja, w której pory są rozciągnięte i uszkodzone, zazwyczaj poprzez stosowanie pasków złuszczających lub maseczek na pory. Te złuszczające paski na pory mogą wyciągnąć niektóre z nich i wiem, że to niesamowite uczucie użyć jednego z nich, a potem zobaczyć, ile obrzydliwych rzeczy przykleiło się do paska, ale szkody, jakie mogą wyrządzić twoim porom nie są odwracalne i pogorszą problem na dłuższą metę, więc nie rób tego. Unikaj również dłubania w nich, ściskania ich lub używania tych małych metalowych narzędzi do ściągania, wszystkie te czynności również narażają cię na niebezpieczeństwo trwałego rozszerzenia porów.

Mit 3: Pory otwierają się i zamykają

Pory nie otwierają się i nie zamykają. Wokół każdego pora na twojej twarzy nie ma małych mięśni, które napinają się i rozluźniają w zależności od tego, co robisz ze swoją skórą lub co na nią nakładasz. Pomysł, że ciepła ściereczka lub parówka „otworzy” Twoje pory, umożliwiając produktom głębszą penetrację, jest mitem. Mitem jest również przekonanie, że zimna woda lub tonik ściągający „zamkną” Twoje pory. Jak zostało wspomniane powyżej, wielkość porów jest wielkością porów.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby Twoje pory wyglądały na mniejsze, a Twoja twarz była czystsza, jest ich regularne oczyszczanie.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments