Co robić z dziećmi zimą?

Co robić z dziećmi zimą?

Jeśli twoje dzieci dostają szału od siedzenia w domu zimą, oto kilka pogromców nudy i oszczędzaczy nerwów dla ciebie.

Ekspres polarny

Stwórz z meblami atmosferę przypominającą pociąg. Poproś dzieci, aby zrobiły bilety na pociąg. Następnie przeczytaj książkę „Ekspres polarny” i pozwól im rozwinąć wyobraźnię.

Gra

Dzieci uwielbiają odrobinę przyjaznej rywalizacji. Rozważ turniej Wii lub grę w UNO.

Zorganizuj piknik pod dachem

Kto potrzebuje stołu i gotowych dań? Przygotuj z wyprzedzeniem ciasteczka i inne przekąski i pozwól dzieciom zdecydować, gdzie (w granicach rozsądku) odbędzie się piknik.

Darmowe materiały do druku

W ciągu dnia po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby być kreatywnym. Rozważ znalezienie darmowych kolorowanek do druku dla swoich dzieci.

Przytulne igloo

Zbyt zimno, aby wyjść na zewnątrz? Zrób igloo w środku domu, używając koców i poduszek i obejrzyj film z fortu!

Zobacz też: Nauka robotyki dla dzieci i młodzieży

Zabawa naukowa

Zaspokój swojego małego naukowca. Wulkan, rakiety, super żel. Większość z tych rzeczy jest zrobiona z rzeczy, które już masz w domu, a przepisy są w internecie.

Zadzwońcie do babci i dziadka

Czy masz konto na Skype? Zoom? Facebook? Google Plus? Wszystkie one mają możliwość czatu wideo. A jeśli nie możesz rozmawiać na czacie, po prostu zadzwoń! Babcia i dziadek bardzo chcieliby usłyszeć swoje wnuki!

Nakarm ptaki

Kiedy pada śnieg, ptaki mają trudności ze znalezieniem pożywienia. Teraz masz szansę pomóc i dać dzieciom coś edukacyjnego do zrobienia! Weź uchwyt na ręcznik papierowy i wysmaruj go masłem orzechowym i popcornem (lub ziarnem dla ptaków, jeśli masz jakieś). Możesz też sprawdzić, jak wykorzystać żelatynę do zrobienia karmnika – to popularny przepis z internetu.

Poszukiwanie skarbów

Ukryj coś w swoim domu. Następnie zamieść wskazówki dla dzieci, aby je odnalazły.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments