10 rzeczy, które należy powiedzieć, gdy dziecko ma złamane serce

10 rzeczy, które należy powiedzieć, gdy dziecko ma złamane serce

Kiedy serce twojego dziecka jest złamane, mama jest tam, aby je połatać.

To na pewno się stanie. Gdy dzieci zaczynają osiągać młodzieńcze lata, w pewnym momencie przeżyją rozstanie. To niemal pewne. Co wtedy robić?

1. „Kocham cię”

Przypomnij mu, że jesteś jego mamą i kochasz go. To może nie sprawi, że będzie lepiej w tej chwili, ale na dłuższą metę, będzie.

2. „Jesteś mądre i miłe”

Pochwal dziecko za jego mocne strony. Wskaż je. Włącz słowa opisujące je, takie jak jest kreatywne, bystre, inteligentne, miłe, słodkie i przyjazne. Skup się na budowaniu, aby pomóc mu zwalczyć złe uczucia związane z niską samooceną. Jeśli powie, że tylko mamy mówią takie rzeczy, powiedz mu, że tak, ale to nie znaczy, że nie jest to prawda.

3. „Jestem tu, by słuchać”

Bądź tam dla niego, jeśli płacze i chce rozmawiać. Jeśli nie chce rozmawiać, sprawdź później, czy zdecyduje. Ta taktyka powinna zadziałać.

4. „Przebaczenie jest dobre”

Jednak przebaczenie nie jest przyzwoleniem na nadużycia emocjonalne lub słowne. W przypadku, gdy sympatia zrywa w jeden dzień, i chce wrócić do następnego dnia, nie pozwól dziecku być wycieraczką. Powiedz dziecku, by było selektywne w kwestii tego, komu wybaczyć i do kogo wrócić. Przypomnij mu, że może wybaczyć, ale samo musi zdecydować czy to właściwy wybór.

5. „Komunikacja ma znaczenie”

Kiedy sympatia kończy związek z nieprawdziwego powodu, takiego jak fałszywa plotka o nim, nie będąc skłonnym do słuchania jego wyjaśnień, powiedz, że nadszedł czas, aby odpuścić. Trudno się z tym pogodzić i jest to trudna lekcja, ale bardzo ważna. Powiedz dziecku, że komunikacja i słuchanie siebie nawzajem jest bardzo ważne w zdrowym związku.

6. „To nie zawsze jest sprawiedliwe”

Jeśli sympatia zostawiła je z powodu, który jest niesprawiedliwy, jest to znak, że tamta osoba być może nie jest wystarczająco dojrzała, aby być w związku. Twoje dziecko musi pozwolić jej odejść i nie próbować jej odzyskać.

7. „Wyśmiewanie nie jest ok”

Jeśli sympatia wyśmiewała Twoje dziecko przed innymi (lub na mediach społecznościowych), to nie jest w porządku. Bycie ofiarą nabijania się to nie jest coś, czego Twoje dziecko potrzebuje.

8. „Zasługujesz na więcej”

Powiedz mu, że ma wartość i że zasługuje na kogoś, kto będzie traktować go dobrze.

9. „Bądź cierpliwy”

Jutro możesz spotkać kogoś niesamowitego. Po prostu na to poczekaj. Miej cierpliwość. Masz wiele lat, aby znaleźć właściwą osobę, z którą będziesz mieć cudowny związek.

10. „Nie ma nic złego z byciu singlem”

To jest po prostu OK, aby nie mieć sympatii przez jakiś czas. Ten stan nie będzie trwał wiecznie.

Zerwanie jest zazwyczaj ciężkie dla tego, kto zostaje porzucony, ale jako mama możesz spróbować złagodzić cios, wspierając swoje dziecko.

Mów, a przede wszystkim pokazuj, że jesteś tu dla niego bez względu na wszystko, aby pomóc chronić i wspierać jego uczucia.

Przy współpracy z https://psychoklinika.pl/psychiatra-warszawa-bielany/

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments