10 ważnych myśli dla każdej nastoletniej dziewczyny

10 ważnych myśli dla każdej nastoletniej dziewczyny

Pamiętamy te lata tak dobrze. Te emocje, niepewność. Zastanawiamy się czego nauczyliśmy się w dorosłych latach. To niewiarygodne, jaką różnicę zrobiło te kilkanaście lat. Gdyby wtedy wiedzieć to co dziś… No właśnie, oto 10 rzeczy, które powiedziałabym sobie jako nastolatce.

Bądź sobą.

Autentyczność wygrywa każdego dnia. Wiem, że teraz trudno w to uwierzyć. Ale pewnego dnia to wszystko będzie miało sens. Na razie zaufaj mi w tej kwestii.

Piękno kobiety, prawdziwe piękno, tkwi w jej duchu.

To dlatego każdy rozmiar, kształt, kolor włosów może być piękny. Nakarm swoją duszę, a Twoje piękno będzie promieniować i nie będziesz mogła mu się oprzeć. 

Twoje ciało to tylko powłoka

Ale jest również Twoim nośnikiem, gdy jesteś na tym świecie. Dbaj o nie, a zabierze Cię wszędzie tam, gdzie zechcesz.

Znajdź rzeczy, które uważasz za interesujące

Spędzaj jak najwięcej czasu na robieniu tych rzeczy.

Bądź miła dla wszystkich, wszędzie, zawsze

Wszyscy toczymy niewidzialne bitwy. Twoja życzliwość ma moc, by zmienić cały świat innego człowieka.

Życie jest brutalne, ale też piękne

I to będzie prawdą przez wszystkie twoje dni. Zamieszkaj w pięknie, odpocznij tam, zatrzymaj się tam. Piękno da ci siłę, by przetrwać to, co brutalne.

Nie jesteś nikomu winna przeprosin za to, kim jesteś

Znajdź swoje mocne strony, jakiekolwiek by one nie były, i pielęgnuj je. Zostałaś stworzony dokładnie takim, jakim miałeś być. Bądź pokorna, kiedy jesteś niemiła lub nieumyślnie ranisz. Ale nie przepraszaj za to, że jesteś sobą.

Znajdź sposób, aby budować więzi z rodziną

Nawet jeśli w większości doprowadzają Cię teraz do szału. Przyjaciele, koledzy z klasy, sąsiedzi przychodzą i odchodzą. Jeśli jutro się przeprowadzicie, zgadnij z kim utkniesz? Znajdź wspólną płaszczyznę z rodzeństwem. Pielęgnuj ten grunt.

Chroń swoje serce i swoje ciało

Zasługujesz na to i nie będziesz tego żałować. Kiedy będziesz gotowa, poszukaj partnera, który cię uwielbia. Nie zadowalaj się byle czym.

I na koniec, uwierz w szczęście

Jest wystarczająco dużo łaski, wystarczająco dużo miłości, wystarczająco dużo nadziei, celu, śmiechu, przygody i radości, aby starczyło każdemu z nas na całe życie. Te rzeczy mogą czasami wydawać się nieuchwytne. Otaczaj się ludźmi, którzy pomogą ci odkryć je na nowo, kiedy już się dla ciebie zagubią.