Ściana w kuchni 7 pomysłów i inspiacji

Ściana w kuchni 7 pomysłów i inspiacji

Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń domu. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie kuchnia jest sercem całego domu. Nawet jeśli nie lubisz gotować, warto, aby Twoja kuchnia była dobrze zaaranżowana. 

Przez lata style kuchenne ulegały intensywnym zmianom, dawniej kuchnie występowały praktycznie jedynie w formie osobnych pomieszczeń. Izolowało się je od części dziennej domów i mieszkań, głównie z powodu intensywnych zapachów. Obecnie trendy są zupełnie inne i prym wiodą aneksy kuchenne, często oddzielone wyspą od salonu. Popularne dziś aranżacje kuchni to głównie styl minimalistyczny, ale jednocześnie mocno funkcjonalny (na każdym kroku podkreśla się ideę tzw. „trójkąta roboczego” w kuchni). 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak urządzić kuchnię, aby była miejscem, w którym możesz w pełni cieszyć się gotowaniem, oto kilka wzorów ścian w kuchni, które możesz wziąć pod uwagę.

1. Ascetyczna biała kuchnia – nowoczesny minimalizm

Idealnie wpisuje się w obecne trendy. W takiej kuchni na widoku jest tylko to, co niezbędne, a kolorystyka jest oparta na przełamywaniu barw i kontrastujących ozdobach i dodatkach. Dobrze sprawdzi się jako aranżacja małej kuchni, dzięki jej optycznemu powiększeniu.

ascetyczna biała kuchnia

2. Mozaika na ścianie w kuchni

Mozaika lub bardzo drobne płytki nad blatem dobrze sprawdzi się w kuchni, gdzie zależy nam na nadaniu jej wizualnego efektu uporządkowania. Dobrze odwróci również wzrok od ciężkich optycznie mebli, więc świetnie sprawdzi się do nadawania kontrastu z jednolitymi, zamkniętymi szafkami.

mozaika w kuchni

3. Betonowa ściana w kuchni

Polecany miłośnikom surowego stylu, ale też odważnych połączeń i wizji dwóch różnych światów w jednym pomieszczeniu. Beton lub płytki go imitujące to ostatnio dosyć popularny trend. W odważnych i nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się znakomicie.

betonowa ściana w kuchni

Zobacz też: Jak wybrać najlepszy dla siebie catering dietetyczny?

4. Pusta ściana w kuchni zamiast płytek

Kolejna propozycja dla miłośników minimalizmu. Dobrze sprawdzi się w małej kuchni. To dobre rozwiązanie dla kuchni wykonywanych w małym budżecie, a szczególnie polecana osobom, które bardzo rzadko gotują w domu.

zwykła biała ściana w kuchni

5. Ceglana ściana nad blatem kuchennym

Cegła na ścianie jest popularna przede wszystkim w salonach, ale sprawdzi się również w dobrze doświetlonych kuchniach. Dobrze kontrastuje zarówno w ciepłych i przytulnych aranżacjach, jak i jasnych minimalistycznych wnętrzach.

ceglana ściana w kuchni

6. Odważnie kolorowa kuchnia

Intensywne kolory płytek, paneli ściennych czy szkła nadają ścianie w kuchni nowoczesnego wyrazu i sprawdzą się idealnie u tych, którzy chcą być na czasie i cieszyć się nowoczesną kuchnią, ale nie mają ochoty na skandynawski minimalizm i wszechogarniającą biel.

kolorowa kuchnia

7. Wszystko na widoku – spiżarnia w kuchni

Komu potrzebne dzieła sztuki na ścianie, kiedy można jej dodać kolorów za pomocą produktów spożywczych i rzeczy używanych codziennie? Potrzebujesz tylko zadbanych pojemników, najlepiej przezroczystych i o tych samych rozmiarach (świetnie nadadzą się do tego słoiki z gustownymi wieczkami). Pojemniki napełnij makaronem, kaszą, przyprawami i czym tylko chcesz. Ten pomysł jest zarówno funkcjonalny, jak i ekonomiczny. Idealnie nada się do przytulnych „domowych” kuchni.

kuchnia spiżarnia
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments