5 prostych trików na stylowe ubranie zimą

5 prostych trików na stylowe ubranie zimą

Oto 5 prostych (+ całkowicie funkcjonalnych) wskazówek dotyczących zimowego stylu, dzięki którym będzie Ci ciepło i szykownie!

1. Wydłuż nogę dzięki butom ze spiczastym noskiem

Zima i obcasy nie łączą się zbyt dobrze (uwaga, ślisko), więc skorzystaj z wydłużających nogi butów ze spiczastym czubem.

Botki i kozaki ze spiczastymi palcami mogą przenieść Cię stylowo z „outfitu na zewnątrz” do „outfitu wewnątrz”. piczaste buty były bardzo popularne w tamtym roku, ponieważ są one zarówno wszechstronne, jak i pasujące dla wszystkiego, od skinny dżinsów po sukienki z nylonami.

Inny zimowy styl hack: Trzymaj pod biurkiem w pracy parę płaskich butów ze szpiczastym czubem – wypróbuj je jako przyjazną zimą alternatywę dla obcasów (z mniejszą ilością poślizgów na mokrych podłogach!) Czarna para, będzie szczególnie wszechstronna do wszystkiego, od spodni i joggerów, przez dżinsy, po spódnice i sukienki.

2. Dopasuj czapkę do płaszcza

Stosuj ten prosty trik: dopasuj czapkę do płaszcza. Często czułam się zbyt młodzieżowo lub zbyt swobodnie z zimową czapką na głowie, ale odkryłam, że to się zmieniło, gdy kolor czapki dopasowałam do płaszcza. Zamiast wyglądać jak zimowe nakrycie głowy, które nosimy od dziecka, czapka wygląda jak celowy element eleganckiego zestawu.

Czapki zimowe często kojarzą się nam z koniecznością zakrycia uszu, co jest prawdą, gdy na dworze jest szczególnie zimno. Ale w te niezbyt mroźne dni, wełniana czapka nadal pomoże Ci utrzymać ciepło! Uwielbiam kapelusze z szerokim rondem lub fedorę, która jest popularnym wyborem.

3. Czerń, biel i camel zawsze będą szykowne

W razie wątpliwości: czerń, biel i camel. Strój składający się z tych kolorów – jednego, dwóch lub wszystkich trzech – zawsze będzie stylowy. Pod warunkiem, że biel jest prawdziwie biała (żadnych ciepłych lub żółtych odcieni), a czerń jest czarna.

4. Uporządkuj swoje swetry

Jest cienka granica między poczuciem zimowego szyku w przytulnym swetrze, a poczuciem lekkiego nieładu – a tą cienką granicą jest zazwyczaj luźna nitka. Gdy Twój sweter wydaje się trochę zbyt niewyraźny, trochę zbyt pstrokaty – może to sprawić, że nasza pewność siebie spadnie, gdy usiądziemy obok kogoś z dopasowaną marynarką.

Poszukaj wszelkich zaciągnięć i luźnych nitek w swetrze i użyj pęsety lub igły, aby przeciągnąć je do środka.

Jeśli Twój sweter się mechaci, kup golarkę do swetrów (Możesz użyć maszynki do golenia, ale podobno może to uszkodzić sweter, jeśli będziesz zbyt szorstka).

5. Trzymaj się gotowych zasad i schematów

Zacznij od spodni – czy jest to para spodni, czy rajstopy i spódnica, miej w zanadrzu kilka kombinacji butów i płaszcza, które będą pasować do każdego z nich. Jeśli więc masz na sobie czarne jeansy skinny, wiesz, że założysz do nich czarne botki i beżowy płaszcz. Albo jeśli masz na sobie nylony, wiesz, że założysz kozaki za kolano i płaszcz.

Poświęć trochę czasu jednego wieczoru na opracowanie tych formuł przed swoim lustrem, albo nawet spisz je i umieść na szafie w przedpokoju 😉

Mamy nadzieję, że te 5 prostych wskazówek pomoże wnieść trochę mniej stresu i trochę więcej radości do Twoich zimowych poranków!